NIXEDONIA NEDİR?

Sekiz yıl boyunca Rusya’nın DLA Piper uluslararası hukuk firmasında çalışan, Nixedonia CEO’su ve Baş Eğitmeni John McVeigh, ilk ofisi olan Nixedonia St. Petersburg’u, 2015 yılında yalnızca daha yüksek ticari başarı elde edebilmeleri için önde gelen hukuk firmalarına yardımcı olacak bir şirket olarak kurdu. En güçlü hukuk firmalarında çalışan avukatlar ve ortaklar mükemmel hukuk bilgilerine sahipti ancak pek azı satış ve pazarlama eğitimi almıştı. Birçoğu resmi bir ticaret eğitimine benzer herhangi bir eğitim almamıştı. Bunun sonucunda, Nixedonia hukuk firmalarına iki ana faaliyeti aracılığıyla daha yüksek gelir kazandırmaya başladı: yüz yüze grup eğitimi ve iş geliştirme danışmanlığı.

Nixedonia ilk olarak Rusya ve Baltık Ülkelerinde faaliyet gösteren hukuk firmalarıyla çalıştı (2015), daha sonra Doğu Avrupa (2016) ve ardından Balkanlara (2017) açıldı.

2017 yılında ayrıca, 2. ofisi olan Nixedonia Kişinev, Moldova’da Güney Doğu Avrupa faaliyetlerini yürütmek için bir merkez olarak açıldı. Nixedonia daha sonra işlerini Batı Avrupa’ya doğru genişletti (2018) ve o yıl açılan 3. ofisi Nixedonia Edinburgh’la birlikte genel merkezini İskoçya’ya taşıdı. Böylece Nixedonia bir İskoç kuruluşu oldu. Nixedonia, Avrupa dışında, Asya (Singapur, Seul, Hanoi, Bangkok), Orta Doğu (Tel Aviv, Kahire) ve Afrika’da (Lusaka, Akra) bazı hukuk firmalarıyla çalıştı. Yargı yetkisi alanından bağımsız olarak, firmaların ücretli avukatlarının meslekte ticaret yetenekleri kazanma ihtiyacı oldukça yüksekti ve Nixedonia ile geçirdikleri birkaç ayda elde ettikleri somut veriler, yaptıkları eğitim veya danışmanlık yatırımının doğru olduğunu fazlasıyla göstermekteydi.

2018 yılı itibarıyla 70’den fazla ülkede 360’den fazla hukuk firması Nixedonia destek hizmetinden faydalandı.

NIXEDONIA OFİSLERİ:

MÜVEKKİLLERİN
KONUMLARI

NIXEDONIA MÜVEKKİLLERİ AŞAĞIDA VERİLENLERE BENZER ÖZELLİKLERİ PAYLAŞAN, SEÇKİN VE ÖZEL ÜST DÜZEY HİZMET SAĞLAYICILARINDAN OLUŞAN BİR GRUPTUR

  • Nixedonia hukuk firmaları en üst düzeydedir ve yaptıkları işin en iyisini yapmaktadır. IFLR, The Legal 500 veya Chambers & Partners gibi derecelendirme kurumları tarafından tanınmaktadır.
  • Nixedonia hukuk firmalarının pazardaki konumu, ücretlendirme ve hizmetler açısından en üst sınıftadır. Arkalarında uzun yılların başarıları ile genellikle kendi pazarlarının liderleridir.
  • Nixedonia hukuk firmalarının Yönetici Ortakları, kendi ekiplerine inanmaktadır ve ekip üyelerinin potansiyellerini tam olarak ortaya çıkarabilmeleri için eğitimlerine ve gelişmelerine yönelik yatırımlar yaparlar.
  • Nixedonia hukuk firmaları açıklık, tolerans, tevazu kültürüne sahiptir ve kendi geleceklerine kendilerinin şekil vereceklerine inanmaktadır. Sürekli kendini geliştiren, yeni fikirlere ve yeniliklere açık firmalardır.
  • Nixedonia hukuk firmaları şeffaftır, mükemmel bir itibarları vardır ve müvekkilleri için en yüksek etik standartlarda, dürüst ve özenli bir şekilde çalışırlar.
  • Nixedonia hukuk firmaları iyi bir markanın ve pazarlamanın başarıyı garanti etmeyeceğini, müvekkil değerini en üst düzeye çıkarmak için proaktif satışlar gerektiğini bilirler (özellikle durgun ekonomilerde).

NIXEDONIA HUKUK
FİRMANIZA NASIL
YARDIMCI OLABİLİR?

İŞ GELİŞTİRME EĞİTİMİ

Nixedonia’nın asıl işi, çözüm ortakları ve avukatlara yönelik İş Geliştirme eğitimleri aracılığıyla daha yüksek ticari başarılara ulaşmaları için hukuk firmalarına yardımcı olmaktır. Bu destek hizmetinin tipik bir modeli, aylık veya 3 aylık süreyle İş Geliştirme eğitiminin bir alanına odaklanmaktır. Standart bir kurs üç saat sürer ve katılımcı sayısı 10-20 arasında değişir (daha küçük ve daha büyük gruplar da olabilir).

Toplamda, zorluk seviyeleri Başlangıç (yeni avukatlar için uygundur), Orta ve İleri Düzey (ortaklar için en uygundur) arasında değişen onlarca farklı kurs bulunmaktadır.

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak her bir kurs hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

İŞ BECERİLERİ EĞİTİMİ

Avukatlar için İş Geliştirme eğitimlerine ek olarak Nixedonia, aşağıda liste halinde verilmiş olan genel İş Becerileri eğitimleri ile ücretli avukatlara veya destek ekibine eğitimler sağlayarak da hukuk firmalarına destek olmaktadır.

İş Geliştirme kurslarında olduğu gibi, bu kursların da her biri 3 saat sürmektedir.

İlginizi çeken bir başlık varsa daha fazla bilgi almak için lütfen tereddüt etmeyiniz.

İG PRATİK OTURUMLAR

Genel İşletme Geliştirme eğitimine oldukça benzemektedir. Ancak, bunlarda yeni bir materyal verilmemektedir. Burada önceki standart eğitim kursları temelinde, avukatlar ve ortaklarla birlikte İş Geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz. Standart eğitim kursları teorik olarak sunulmakta iken uygulamalı BD kursları uygulamaya odaklanmaktadır.

EĞİTİM: SATIŞ 1 – 2 – 1

Bireysel koçluktan ibaret olan bu bire bir eğitim, bir Ortak veya uzman bir avukatla tüm İşletme Geliştirme kaynakları kullanılarak yapılır. Bu hizmet üst sınıf bir hizmettir, ancak bireyin kendisine uygun iş geliştirme becerilerini iyileştirme yaklaşımını kazanmasına olanak verir. Doğal olarak, bu bire bir yaklaşım, grup içinde eğitim almaktan daha hızlı sonuç verir.

RESMİ YAZIŞMA

Resmi yazışma, avukatlar için özel olarak hazırlanmış biçim, sunum, dilbilgisi, sık yapılan hatalar ve imla kuralları gibi başlıklar içeren bir dizi eğitimdir. Nixedonia tarafından hazırlanan, benzersiz, altı derslik bir eğitimdir. Avukatlar için iyileştirme yapılması gereken ortak alanları kapsayan 36 Yazma Kuralı kapsamında 2016 yılında yürütülen çalışma temelinde hazırlanmıştır.

BAŞARINIZ İÇİN SONRAKİ ADIMLAR...

Hukuk firmanızın Nixedonia destek birimi tarafından
değerlendirilmesi için lütfen jjmcveigh@nixedonia.com adresinden John’a e-posta gönderin.

Bir menfaat çatışması yoksa ve hukuk firmanız seçim kriterlerine uygunsa bir deneme kursu sağlanabilir ve sonradan gerçekleştirilecek destek hizmetleri için kendi ofisinizde yüz yüze bir toplantı düzenlenir.

+372 820 24 678

NIXEDONIANIN KULLANILAN BAZI MATERYALLER

New Client Hunting
Sales Networking
Pitching
Consultative Selling
Active Referrals
L2L Marketing
Cross Selling
Sales Writing